Ogrzewanie domu gazem ma równie wielu zagorzałych przeciwników, jak i zwolenników. Pierwsi skupiają się przede wszystkim na wszechstronnych zaletach ogrzewania podłogowego gazem, mówiąc o braku drewutni, możliwości zrezygnowania z kotłowni, zerowym wkładzie własnym w proces grzania, czy wysokim komforcie i oszczędności czasu. Z kolei przeciwnicy podnoszą wysokie koszty cen gazu i brak stabilności w ofercie cenowej w dłuższych przedziałach czasowych.
Ile kosztuje ogrzewanie domu gazem?
Koszt ogrzewania gazem bezsprzecznie nie jest niski. Przekonują się o tym użytkownicy, którzy po okresie jesienno-zimowym otrzymują zbiorcze rachunki za pobór gazu. Szczególnie połączenie ogrzewania gazowego i tradycyjnego systemu centralnego ogrzewania opartego o grzejniki ścienne, może przyprawić o ból głowy. Opłacalność ogrzewania gazowego jednak znacznie rośnie, jeśli skorzystamy z ogrzewania podłogowego. Ogrzewanie gazowe i podłogówka współpracuje bardzo dobrze, głównie z uwagi na niską temperaturę jaką ma czynnik grzewczy, krążący w rurach podłogówki. Do tego należy doliczyć także zdecydowanie większą powierzchnie grzewcza, gdyż grzeje cała podłoga, co znacznie skraca czas nagrzewania pomieszczenia.
Ogrzewanie domu gazem
To czym zdecydujemy się ogrzewać dom powinno być uzależnione od naszych możliwości finansowych, stanu technicznego budynku oraz indywidualnych preferencji mieszkańców. Jeśli zależy nam przede wszystkim na kosztach, zdecydowanie powinniśmy zrezygnować z gazu. Jeśli jednak znacznie wyżej od opłacalności ogrzewania gazowego cenimy nasz komfort i czas wybierzemy właśnie ogrzewanie domu gazem.
Ogrzewanie gazowe może okazać się nie tak straszne, jak to na początku zakładaliśmy, warto jednak przed decyzją o wyborze konkretnego źródła ciepła dobrze rozważyć wszystkie za i przeciw.