Popularność fotowoltaiki wzrasta z roku na rok. Do jej wzrost przyczyniły się m.in. jeszcze bardziej popularne dofinansowania do wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Pomimo dużych wydatków połączonych z zakupem oraz montażem paneli fotowoltaicznych jest to dobre wyjście – zarówno dla otoczenia, jak również portfela inwestora. W ubiegłych latach otworzono dotacje na fotowoltaikę, jakie mają pomóc w opłaceniu tego przedsięwzięcia. Obowiązkowo więc powinniśmy wiedzieć, komu mogą zostać przyznane dotacje do fotowoltaiki i przede wszystkim, co musimy zrobić, żeby właśnie nam przyznana została dotacja na panele fotowoltaiczne.
Jakie są opłaty zakupu oraz montażu fotowoltaiki?
Instalacja fotowoltaiczna pozwoli na uzyskiwanie energii ze słońca. To jeden spośród elementów systemu OZE – odnawialnych źródeł energii – jaki jest niezwykle ekologiczny. Aby natomiast korzystać z energii słonecznej do ocieplania budynku, zagwarantowania gorącej wody użytkowej oraz napięcia prądem wszelkich domowych narzędzi, uprzednio należy niemało zainwestować w montaż fotowoltaiki. Rentowność całej inwestycji uzależniona jest od wydatków samej instalacji oraz opłat energii. Im droższa będzie energia tworzona poprzez spółki energetyczne, tymże zasadniczo bardziej korzystna wykaże się inwestycja w system zapewniający nam energię naprawdę za darmo.
Program Energia Plus
Ów oczywiście program proponuje pożyczki oraz dotacje na fotowoltaikę dla spółek małych oraz średnich. Jeżeli chodzi o pożyczki, mogą pokryć one do 85% wydatków zaliczanych. Tymczasem dotacje mogą pokryć do 50% wydatków kwalifikowanych w wypadku działań stosujących technikę produkcji energii elektrycznej. Jak można ubiegać się o wsparcie z programu Energia Plus? Wniosek należy złożyć elektronicznie, stosując Generatora Wniosków o Dofinansowanie. System potrzebuje potwierdzenia podpisem elektronicznym.