Cena ogrzewania podłogowego to dla większości osób główny element przeszkadzający w decyzji o instalacji ogrzewania podłogowego. Koszt zarówno zakupu, jak i późniejszego montażu podłogówki jest wysoki i spora część inwestorów rezygnuje z tego pomysłu, wybierając sprawdzone i przede wszystkim tańsze, klasyczne rozwiązanie z centralnym ogrzewaniem.

Koszt ogrzewania podłogowego to jednak nie jedyny element, który inwestor powinien brać pod uwagę w przypadku wyboru konkretnego rodzaju instalacji grzewczej do nowego budynku. Ogromne znaczenie powinny mieć także osiągane korzyści poza finansowe, a te w przypadku ogrzewania podłogowego są różnorodne i bardzo liczne. Ogrzewanie podłogowe zapewnia zdrowy komfort cieplny dla ciała człowieka, odpowiedni poziom wilgotności, sprzyjający astmatykom i osobom cierpiącym na choroby górnych dróg oddechowych, podłogówka jest również bardzo estetyczna i pozwala na poprawienie funkcjonalności pomieszczeń.

cena ogrzewania podłogowego
cena ogrzewania podłogowego

Od czego zależy cena podłogówki

Koszt podłogówki nie powinien być rozważany tylko z punktu widzenia ceny zakupu i montażu, także z jeszcze jednej przyczyny. Otóż podłogówka z uwagi na swoją specyfikę działania na niskich temperaturach generuje niższe koszty codziennej eksploatacji. Jednocześnie do polepszenia parametrów eksploatacyjnych przyczynia się ogromna powierzchnia grzewcza, którą stanowi całe pomieszczenie, a nie tylko jedne lub dwa, niewielkie grzejniki. W wyniku tego pomieszczenie nagrzewa się szybciej i przy dużo mniejszym zużyciu paliwa grzewczego.

Cena podłogówki na rynku polskim może być także regulowana dużymi dotacjami państwowymi. Jeśli zdecydujemy się na modernizację starego systemu grzewczego lub nawet w momencie gdy zakładamy ekologiczną instalację grzewczą, za jaką uznaje się ogrzewanie podłogowe elektryczne, gazowe czy z pompą ciepła, możemy liczyć na spore dotacje i zwrot do nawet 90% poniesionych kosztów.

Cena ogrzewania podłogowego Wrocław

Zastanawiasz się ile będzie kosztować instalacja ogrzewania podłogowego w Twoim domu lub mieszkaniu? Przekonaj się! Napisz do nas już teraz, a otrzymasz darmową, niezobowiązującą wycenę!