Czy wiesz, że przestarzałe instalacje grzewcze są głównym powodem zanieczyszczeń powietrza w Polsce? Twój nieefektywny piec zużywa nie tylko dużą kwotę pieniędzy rocznie, lecz także wytwarza ogromne ilości spalin, które są emitowane do atmosfery. Wymiana pieca na nowoczesny, ekologiczny sprzęt pozwoli ci zaoszczędzić ogromne kwoty w skali roku. Co więcej, takie zmiany termomodernizacyjne zapewniają lepszą przyszłość dla twoich dzieci i przyszłych pokoleń.

Dopłata na wymianę pieca

Możesz otrzymać nawet 20 tys. złotych dopłaty na wymianę pieca. Dla obywateli Polski dostępne są liczne dofinansowania mające na celu redukcję poziomu zanieczyszczeń powietrza. Jak aplikować na tego typu programy? Wystarczy złożyć wniosek online lub w urzędzie. Dopłata na wymianę pieca przysługuje spółdzielniom, przedsiębiorcom, wspólnotom mieszkaniowym, fundacjom, osobom fizycznym i prawnym – właścicielom domów i budynków mieszkalnych.

ogrzewanie-podlogowe-sandersystemW różnych gminach i miastach istnieją inne dofinansowania na termomodernizację budynków. Możesz złożyć wnioski o kilka różnych dopłat, jeżeli spełniasz wymagane do nich warunki. W zależności od źródła i rodzaju dofinansowania, możesz otrzymać różne kwoty. Podstawowym warunkiem jest wymiana starego, nieefektywnego pieca na urządzenie nowe, ekologiczne. Mogą to być kotły gazowe, kotły na biomasę lub sprzęt opierający się na działaniu odnawialnych źródeł energii.

Jeżeli planujesz termomodernizację swojego domu, warto zainteresować się dopłatami na wymianę pieca jak najszybciej. Przewiduje się, że tego typu okazji będzie w Polsce coraz mniej. Wówczas, będziesz musiał pokryć wszystkie koszty termomodernizacji z własnej kieszeni. Jeśli masz wątpliwości co do tego, jak dokładnie wygląda proces składania wniosków i kwalifikacji do programu dotacji, skontaktuj się z lokalnym samorządem.