Ogrzewanie stanowi jeden z istotniejszych systemów, w jakie musi zostać wyposażony budynek dostosowany do współczesnych, podstawowych wymogów komfortu. Decyzja, jaką instalację wybrać stanowi istotny krok w planowaniu kolejnych etapów budowy. Każdy inwestor stojący przed problemem wyboru instalacji powinien dokładnie sprawdzić możliwości, jakie oferuje rynek i zorientować się w wadach i zaletach poszczególnych rozwiązań.

Ogrzewanie podłogowe

W ostatnich kilkunastu latach systematycznie, coraz większą popularność zyskuje ogrzewanie podłogowe. Nowoczesne budownictwo szybko przyjęło i jeszcze szybciej zaakceptowało tą nową formę ogrzewania, sprawiając, że grzejniki podłogowe królują w coraz większej liczbie polskich domów, i to nie tylko w nowopowstających budynkach, ale i w remontowanym starym budownictwie.

Podłogówka to powszechne określenie rodzaju ogrzewania płaszczyznowego opartego o grzejniki schowane pod podłogą. Innymi typami ogrzewania płaszczyznowego jest ogrzewanie ścienne i sufitowe, które także wykorzystają podobny system grzejników, ale ukryty odpowiednio w ścianie bądź suficie.

Zalety grzejników podłogowych

Grzejniki podłogowe pozwalają uzyskać wysoki komfort cieplny przy stosunkowo niskich nakładach finansowych. Instalacja podłogowa funkcjonuje na niższych temperaturach niż standardowe grzejniki, nie ma więc potrzeby ponoszenia tak dużych kosztów na paliwo służące do uzyskania energii cieplnej. Co więcej grzejnik schowany w podłodze ogrzewa najbardziej newralgiczne części domu- podłogi, które bardzo szybko narażane są na wychłodzenie.

Podłogówka ogranicza również występowanie zjawiska konwekcji, czyli unoszenia się ciepła do góry i krążenia po pomieszczeniach. Zapobiega to jednocześnie podnoszeniu się z podłogi i przedmiotu drobinek kurzu czy innych alergenów, co stanowi znaczną zaletę dla alergików. Ogrzewanie podłogowe docenią także osoby cierpiące na schorzenia górnych dróg oddechowych, gdyż utrzymuje ono pewien naturalny poziom wilgotności, sprzyjający swobodnemu oddychaniu i pozytywnie wpływający na ogólne samopoczucie.

Grzejnik podłogowy Wrocław

Mieszkasz we Wrocławiu lub na terenie Dolnego Śląska? Interesuje Cię instalacja ogrzewania podłogowego? Skontaktuj się z nami a otrzymasz zupełnie za darmo profesjonalną wycenę podłogówki! Nie zwlekaj!