Instalacja grzewcza idealna dla domu jednorodzinnego? Wielu z nas powiedziałoby, że zwyczajnie grzejniki ścienne, ale coraz większa grupa dałaby zdecydowanie inną odpowiedź- podłogówka. Co to jest ogrzewanie podłogowe i z czym się wiąże? Przede wszystkim musimy zaznaczyć, że ogrzewanie podłogowe to rodzaj ogrzewania płaszczyznowego, czyli najprościej mówić przewody grzewcze rozmieszczone są na całej, określonej powierzchni. W przypadku instalacji podłogowej przewody grzewcze rozmieszczone są na całej powierzchni podłogi, w ogrzewaniu ściennym- na ścianie, a w ogrzewaniu sufitowym- na suficie.

instalacja podłogowa wrocław
instalacja podłogowa wrocław

Rodzaje instalacji podłogowych

Skupmy się jednak na pierwszym elemencie jakim jest instalacja podłogowa. W zasadzie na rynku mamy możliwość wyboru. Funkcjonują bowiem dwa typy instalacji podłogowych: ogrzewanie podłogowe wodne i ogrzewanie podłogowe elektryczne. Poszczególne rodzaje ogrzewania podłogowego mogą być wzbogacone poprzez łączenie ich z tradycyjnymi grzejnikami ściennymi, gdyż nic nie stoi na przeszkodzie aby w jednym budynku wydajnie współpracowały ze sobą takie dwa typu instalacji grzewczych. Rozwiązanie to było praktykowane zwłaszcza jeszcze kilka lat temu, kiedy to podłogówka była inwestycją znacznie droższa i ograniczano ją tylko do takich powierzchni jak łazienki, kuchnie czy korytarze i komunikacje, gdyż to w tych miejscach z uwagi na obecność płytek, instalacja podłogowa mogła być najbardziej efektywna.

Instalacja podłogowa Wrocław

Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać? To chyba jedno z najczęściej zadawanych obecnie pytań w kwestiach podłogówki. Ciężko zdecydować się czy korzystać z pełnego komfortu użytkowania ogrzewania elektrycznego czy jednak postawić na ekonomię i wybrać ogrzewanie wodne. To, jak zadecydujemy i na jaki rodzaj instalacji finalnie się zdecydujemy jest uzależnione w dużej mierze od naszych możliwości finansowych i oczekiwań. Przed dokonaniem wyboru warto zorientować się w kosztach poszczególnych instalacji. Wszystkich zainteresowanych darmową wyceną ogrzewania podłogowego zapraszamy do kontaktu! Nasi eksperci specjalnie dla Państwa przygotują niezobowiązującą wycenę, która ułatwi Państwu podjęcie decyzji.