Ostatnio wiele się mówi o drożejącym prądzie. Wiele osób zadaje sobie pytania jak oszczędzać prąd? Co zrobić, aby rachunki za prąd były niższe? W jaki sposób można zaoszczędzić na energii elektrycznej? Odpowiedzi na te pytania jest wiele. W Internecie zadając tego typu pytania można odnaleźć masę ofert od różnych dostawców, którzy oferują obniżenie cen energii elektrycznej. Trafić tam też można na różne rozwiązania do domu, mogące pomóc obniżyć koszta poboru prądu.Te ostatnie, to bardzo interesujący temat, ponieważ dzięki nim, nie musimy zmieniać umowy z operatorem. Czy wiesz czym jest smart home?

Smart Home

System smart home po polsku oznacza inteligentny dom, natomiast nie istnieje żadna definicja, która rozbudowałaby to tłumaczenie. W każdym razie najprościej mówiąc, jest to system pozwalający na zdalne sterowanie domowymi sprzętami. Brzmi dobrze, prawda? Podstawowymi elementami tego systemu są różne urządzenia, które zostały wyposażone przez producentów w technologię Smart. To połączenie pozwala im na swobodną komunikację i przesył danych, dzięki czemu mogą swobodnie wchodzić w interakcję ze swoim użytkownikiem. Tylko w jaki sposób można połączyć to z oszczędnością prądu?

oszczedzanie-pradu-smart-homeOszczędzanie prądu dzięki technologii

Przede wszystkim, systemy smart home pozwalają ustawić tak swoje sprzęty, aby były włączone dokładnie wtedy, kiedy tego chcemy. To znaczy, że my możemy iść spać, a telewizor, radio, ładowarka i światło same się wyłączą. Genialne, prawda? Analogicznie do tego, możemy zaprogramować tak sprzęty aby działały, gdy nie ma nas w domu. My idziemy z psem, a odkurzacz pracuje. To rewelacyjna oszczędność czasu i pieniędzy, gdy nie trzeba pamiętać o wyłączeniu światła czy lodówki przed wyjazdem. Wystarczy, że zaprogramujemy swoje preferencje za pomocą swojego smartphone, z któego też będziemy mogli sterować swoimi sprzętami.

Dzięki systemom smart home możemy włączać i wyłączać swoje sprzęty takie jak zmywarka, telewizor czy komputer stacjonarny. Jeżeli dokładnie przeanalizujemy swoje ustawienia to bezproblemowo zmniejszymy swoje rachunki za prąd. Wszystkie sprzęty należące do sieci będą działały jedynie wówczas, gdy je tak ustawimy. Smart home to inwestycja w oszczędność energii elektrycznej i odpowiedź na pytanie – jak oszczędzać prąd.