Jaki piec do ogrzewania domu wybrać?

Budując nowy dom lub wykonując remont w starym, prędzej czy później staniemy przed zadaniem wyboru źródła jego ogrzewania. Do najczęstszych rozwiązań w tym zakresie należą kotły gazowe. Nie w tym wyborze nic dziwnego, ponieważ kotły gazowe posiadają wiele zalet. Oto najważniejsze informacje, niezbędne do podjęcia decyzji o wyborze źródła ogrzewania do naszego domu.

Dlaczego piec gazowy będzie najlepszy?

kotly-viessmannSztandarowym argumentem, dla którego przyszli inwestorzy decydują się na kotły grzewcze zasilane gazem, jest ich bezobsługowość. Jedynym zadaniem właściciela jest ustawienie oczekiwanej temperatury i regularne opłacanie rachunków za gaz. Kotły gazowe zasilane gazem nie wymagają od właściciela czasochłonnych przygotowań do ich rozpalenia oraz czynności porządkowych po zakończeniu pracy.

Kotły kondensacyjne Viessmann

Zaawansowane technologicznie kotły kondensacyjne pozwalają na odzyskanie znacznej części energii ze spalin. Ich znormalizowana sprawność odzyskiwania energii ze spalin sięga rzędu 98%. Odpowiadają za to wysokowydajne wymienniki ciepła. W rozwiązaniach starego typu ciepło niewykorzystane bezpośrednio do ogrzewania uciekało przez komin. Kotły kondensacyjne są droższe, ale na dłuższą metę bardziej oszczędne. Rozwiązania takie oferują kotły Viessmann, które są w stanie wykorzystać energię powstałą podczas spalania niemal w całości. Obniżenie temperatury spalin powoduje kondensację zawartej w nich wody i zwrot powstałej w ten sposób energii.

Kocioł gazowy Viessmann Wrocław

Oczywiście sam kocioł, choćby najlepszy nie załatwi sprawy. Jak to zwykle bywa, system jest na tyle dobry, jak dalece pozwala jego najsłabszy element. Dlatego wybierając kocioł gazowy do domu, zwróćmy uwagę na takie aspekty jak wymiennik spaliny-woda, odpowiednio dobrana pompa do cyrkulacji wody oraz odpowiednia modulacja mocy. Odpowiedni dobór wspomnianych parametrów zapewni wykwalifikowany serwis firmy Viessmann.