Ogrzewanie podłogowe staje się tak popularne, że obecnie już bardzo niewiele osób jest w stanie stwierdzić, iż nigdy nie słyszało czy nie wie chociaż w ogólnych zrębach na czym polega system ogrzewania podłogowego. Podstawowe wiadomości ma praktycznie każdy, jednak gdy przechodzi do konkretów i szczegółów, np. takich jak montaż czy konkretne wady i zalety poszczególnych rozwiązań, sprawa nie jest już tak oczywista.

Instalacja podłogówki

montaż ogrzewania podłogowego wrocław
montaż ogrzewania podłogowego wrocław

Montaż ogrzewania podłogowego różni się w pewien dość istotny sposób, w zależności od tego jaki typ ogrzewania podłogowego zamierzamy zainstalować. Montaż podłogówki elektrycznej to przede wszystkim oparcie się o system mat grzewczych, które rozkłada się na wyrównanym i zaizolowanym podłożu. Przy instalacji podłogówki tego typu nie mamy większego wpływu na to jaki układ będą tworzyły zamontowane przewody grzewcze, gdyż są one już niejaką częścią mat. Z kolei instalacja podłogówki wodnej opiera się przede wszystkim na rozkładaniu poszczególnych przewodów grzewczych, tworząc z nich całe układy i pętle grzewcze. Samo przygotowanie podłoża, jest podobne dla obu systemów, konieczne jest wyrównanie i pełna izolacja.

Podłogówka wodna a elektryczna

Różnica między ogrzewaniem podłogowym wodnym, a ogrzewaniem elektrycznym pojawia się znów w wypełnieniu instalacji. Ogrzewanie podłogowe wodne wymaga grubej warstwy wylewki jastrychowej, a ogrzewanie podłogowe elektryczne stosunkowo cienkiej warstwy wylewki bądź nawet samego kleju.

To jak zamontować podłogówkę uzależnione jest więc przede wszystkim od rodzaju sytemu podłogowego jaki wybierzemy. Musimy też pamiętać, że podłogówka wodna, z racji grubości wylewki nie jest polecana do stropów mających niewielką wytrzymałość, a więc montaż ogrzewania podłogowego wodnego jest praktycznie niemożliwy w przypadku mieszkań w budynkach wielorodzinnych.

Montaż ogrzewania podłogowego Wrocław

Wybór rodzaju instalacji podłogowej to jednak nie jedyny problem, kolejnym pozostaje to komu zlecić montaż podłogówki. Ekipa, która podejmie się montażu ogrzewania pod powierzchnią podłogi musi być przede wszystkim sumienna i dokładna, gdyż każdy błąd popełniony przy rozkładaniu systemu rur może skutkować bardzo kosztownymi awariami, związanymi z koniecznością skuwania podłogi. Jeśli szukasz profesjonalnego wykonawcy ogrzewania podłogowego we Wrocławiu, to skontaktuj się z nami! Oferujemy darmową, niezobowiązującą wycenę, która pomoże Ci podjąć decyzję!