Nowoczesne ogrzewanie domu

Pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe oraz rekupercję uznaje się, jako nowoczesne ogrzewanie domu. Określa się je w ten sposób, ponieważ ekologicznie i przy niskich nakładach finansowych można wytworzyć odpowiednią ilość ciepła, potrzebną do ogrzania danej nieruchomości.

Pompy ciepła

Jeśli Twój dom nie ma kanałów powietrznych do dystrybucji ciepła, nie bój się. Potencjalnie można użyć specjalnego rodzaju pompy ciepła zwanej mini-dzieloną pompą ciepła. Łączy zewnętrzną jednostkę źródła powietrza z wieloma jednostkami wewnętrznymi. Te jednostki wewnętrzne podłącza się do podgrzewacza wody lub ogrzewaczy pomieszczeń. Te bez kanałowe systemy mini-split są przydatne do doposażenia domu w system pompy ciepła, ponieważ ich lokalizacje na zewnątrz i wewnątrz domu są elastyczne. Wewnętrzne centrale wentylacyjne mogą być instalowane w ścianach, sufitach lub na podłodze i są małe.Jedną z wad jest jednak to, że instalacja musi również zajmować trochę miejsca w pomieszczeniu, aby funkcjonować. Nie będą również przenosić tak dużo powietrza jak większe pompy ciepła, więc najlepiej nadają się do małych pomieszczeń mieszkalnych i komercyjnych.

Ogrzewanie podłogowe

ogrzewanie podłogowe wrocławOgrzewanie podłogowe jest jak zamiana całej podłogi w grzejnik! Ale kluczową różnicą jest to, że ogrzewanie podłogowe jest znacznie bardziej wydajne. Dlaczego? Ponieważ system ogrzewania podłogowego pokrywa tak dużą powierzchnię, nie musi być ogrzewany do tak wysokiej temperatury jak grzejniki, aby ogrzać pomieszczenie. Utrzymywanie systemu ogrzewania podłogowego o zaledwie kilka stopni cieplejszego niż normalna temperatura w pomieszczeniu może zużywać od 15 do 40% mniej energii niż tradycyjne grzejniki. Ogrzewanie podłogowe jest w rzeczywistości bezpieczniejsze i zdrowsze niż grzejniki, ponieważ nie ma odsłoniętych gorących powierzchni ani odpylaczy. Dodatkowo, ze względu na stałe, wygodne źródło ciepła, pomagają wyeliminować zimne miejsca.

 Rekupercja

To system, dzięki któremu można ochronić środowisko i zaoszczędzić na rachunkach. Rekupercja to ogrzewanie, które polega na wytwarzaniu ciepła z powietrza już zużytego.