Ogrzewanie podłogowe na gaz, przy obecnym trendzie do korzystania z surowców, które nie przyczyniają się do dodatkowego zanieczyszczenia powietrza, wychodzi na prowadzenie w rankingu najbardziej popularnych systemów grzewczych. W Polsce podłogówka na gaz zazwyczaj montowana jest w nowopowstających domach, w których można wprowadzać już na etapie projektowym, założenia ogrzewania podłogowego.

ogrzewanie podłogowe na gaz
ogrzewanie podłogowe na gaz

Wady i zalety gazowej podłogówki

Podłogówka jest jednym z tańszych systemów grzewczych, dlatego o jej wyborze w wielu przypadkach decydują kwestie ekonomiczne. Paradoksalnie łączenie jej z kotłem na gaz jest działaniem obniżającym jej ekonomiczność, gdyż gaz jako źródło pozyskiwania ciepła jest stosunkowo drogi. Do tego ceny gazu podlegają dość mocno wahaniom na światowych rynkach, które uzależnione są od klimatu geopolitycznego. Dodatkowo aby móc myśleć o kotle gazowym, musimy zapewnić danemu budynkowi przyłącze gazowe, co zwykle nie jest kwestią prostą i tanią. Mimo tych wszystkich niedogodności i utrudnień podłogówka gazowa wciąż jest coraz szerzej wykorzystywana.

Ogrzewanie podłogowe na gaz jest, mimo wysokich kosztów eksploatacji, wciąż tańsze niż ogrzewanie tradycyjne, podłączone do kotła gazowego. Ogrzewanie podłogowe gazem działa na niższych temperaturach, niż tradycyjne grzejniki. Temperatura czynnika grzewczego nie musi być tak wysoka, co z kolei przekłada się na mniejsze zużycie paliwa. Dodatkowo w niektórych regionach kraju, ogrzewanie najtańszymi możliwymi kotłami, czyli tymi na paliwo stałe jest zabronione, a gaz stanowi drugi, względnie możliwy do przyjęcia sposób na ogrzewanie.

Ogrzewanie podłogowe na gaz Wrocław

Gazowe ogrzewanie podłogowe poza względami ekonomicznymi, jest bardzo komfortowym w codziennej obsłudze, rozwiązaniem. Użytkownik ogrzewania gazowego nie musi stale podtrzymywać jego pracy, raz ustawiona temperatura i rozruch pieca wystarcza do jego regularnej pracy.

Skontaktuj się z nami, a otrzymasz darmową, niezobowiązującą wycenę ogrzewania podłogowego!