Stare budynki mają w sobie niezaprzeczalny klimat i przyciągającą atmosferę. Jednak przeważnie ciąży na nich widmo nieuchronnego remontu. Renowacja takiej architektury to wymiana przestarzałych instalacji, odnowienie ścian i przystosowanie przestrzeni do komfortowego użytku. Wysokie sufity i zimne mury często wiążą się też z niebotycznymi kosztami ogrzewania mieszkania. Na pomoc idą nowoczesne rozwiązania technologiczne. Czy ogrzewanie podłogowe w kamienicy sprawdzi się tak dobrze jak w zwykłym mieszkaniu lub domu jednorodzinnym?

ogrzewanie podłogowe w kamienicy wrocławPodłogówka w Kamienicy

Przystosowanie lokalu w kamienicy do takiego użytkowania wiąże się z pewnymi trudnościami. Ogólnie rzecz biorąc, wysokie sufity i duże przestrzenie są wskazaniem do zastosowania podłogówki. W takich pomieszczeniach, ogrzewanie podłogowe sprawdzi się znacznie lepiej niż grzejniki. Nie powoduje gromadzenia się gorącego powietrza pod sufitem. Ciepło wydobywa się z podłogi, a na wysokości głowy człowieka panuje optymalna, komfortowa temperatura. Wyższych przestrzeni nie ma sensu ogrzewać.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe do kamienicy

Jeśli bierzesz pod uwagę ogrzewanie podłogowe w kamienicy, znacznie lepsza będzie opcja elektryczna. Wodne systemy grzewcze są przeważnie po prostu zbyt ciężkie na drewniane stropy. System suchy (inaczej elektryczny) jest znacznie lżejszy i łatwiejszy w montażu. Zapewnia też łatwiejszą regulację temperatury i mniejszą bezwładność cieplną.

Pamiętaj jednak, że ogrzewanie podłogowe w kamienicy nie zawsze się sprawdzi. Istotna jest tu nie tylko sama podłoga i wysokość pomieszczeń, ale też izolacja cieplna całego budynku. Jeżeli ocieplenie budynku jest niewystarczające, ogrzewanie podłogowe w kamienicy będzie tylko powodować straty energii i nie będzie szczególnie skuteczne. W takim przypadku lepiej trzymać się zwykłych grzejników.

Rozważasz montaż ogrzewania podłogowego w kamienicy we Wrocławiu lub w innym mieście? Napisz do nas i otrzymaj darmową wycenę!