Ciepło pod stopami przez cały rok to przede wszystkim uczucie ogromnego komfortu – można nawet powiedzieć, że luksusu. Kto nie marzy o tym, by zimą móc chodzić po domu na boso? Wyjść spod prysznica na ciepłe płytki? Ale ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu to nie tylko ten oczywisty plus. To także niższe koszty eksploatacji i większy komfort całego ciała. Ciepło od podłogi lepiej rozchodzi się po wszystkich pomieszczeniach.

ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu wrocławMontaż ogrzewania podłogowego w mieszkaniu

Czy ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu da się w ogóle zamontować? Być może słyszałeś pogłoski, że podłogówka nadaje się tylko do nowych domów jednorodzinnych. Nic z tych rzeczy! Oczywiście, łatwiej jest zaplanować rozłożenie instalacji, gdy zabierasz się za to na wczesnym etapie projektu. Jednak nie oznacza to, że komfort ciepłej podłogi całkowicie Cię ominie, jeśli masz stary dom lub mieszkanie w bloku.

Aby zamontować ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu, trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim, musisz uzyskać zgodę wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni, do której należysz. Kolejnym aspektem jest sprawdzenie stropu. Musisz upewnić się, że jest on na tyle silny, że utrzyma całą instalację. Pamiętaj też, że podłogówka to nie tylko waga – lecz też wysokość. Jeżeli pomieszczenia w Twoim mieszkaniu mają raczej niskie sufity, podłogówka może się w nim nie sprawdzić. Podniesie poziom podłogi jeszcze bardziej, przez co przestrzeń może stać się nieużytkowa.

Jaka podłogówka do mieszkania

Generalnie, prawdopodobnie lepiej sprawdzi się elektryczne ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu. Wodna instalacja jest znacznie cięższa i wyższa. Wymaga też dokładnego planowania. Elektryczna jest co prawda nieco droższa, lecz znacznie mniej problematyczna. Możesz położyć na nią dowolny rodzaj podłogi, o ile będzie dobrze przewodził ciepło z maty grzewczej do pomieszczeń.

Napisz do nas i otrzymaj darmową wycenę systemu ogrzewania podłogowego do Twojego mieszkania!