Nie da się ukryć tego, że ten termostat grzejnikowy wifi, a konkretniej ten z modułem WiFi to bardzo nowoczesne rozwiązanie. Opcja tego typu nie jest tanią, ale też i wiele za pomocą takowego można ustawić, czyli taki termostat na grzejnik sterowany smartfonem można założyć na każdym grzejniku w domu lub w mieszkaniu i za pomocą telefonu regulować temperaturę w każdym pokoju oddzielnie. Rzecz jasna reguluje się ją za pomocą aplikacji na telefon, a można to robić z miejsca pracy, czyli podwyższyć temperaturę jakąś godzinę przed naszym wyjazdem do domu. W tym tkwi rzecz jasna ta znaczna wygoda, bo nie trzeba wchodzić do każdego pomieszczenia z osobna i samemu ustawiać temperatury. Wada tej opcji może tkwić tylko w tym, że pewne termostaty są zaliczane do tych gorszych w sensie jakościowym, czyli też i do tych mniej trwałych, a tych lepiej unikać. Jednym słowem warto zerknąć na sieciowe rankingi tych urządzeń, po to by wydać pieniądze jak najrozsądniej.

Ile kosztuje termostat grzejnikowy wifi

termostat-na-grzejnik-wifiTermostat sterowany przez Internet, czyli termostat grzejnikowy wifi montowany do każdego grzejnika osobno niestety swoje kosztuje i dlatego pewna część osób myślących portfelem postawi na opcje najtańsze, po to by jak najmniej wyszło na każdy z tych ośmiu grzejników w domu. Tylko, że najtańszy termostat grzejnikowy sterowany smartfonem może nie być zbyt żywotnym, a w przypadku niektórych z nich elektronika nieco szaleje wtedy gdy grzejnik nagrzeje się zbyt wyraźnie i dlatego warto postawić na coś, co ma lepszą proporcję ceny do trwałości i na dokładkę elektronicznie nie szaleje.

Możliwość zaprogramowania termostatu wi-fi

Lepsze termostaty grzejnikowe wifi można też zaprogramować na czas dłuższy, czyli przez miesiąc mogą one być ustawione tak, by między godziną piętnastą a osiemnastą grzejnik grzał z mocą wynoszącą 30% znamionowej. Natomiast między godziną osiemnasta a dwudziestą drugą osiągał siedemdziesiąt procent wydajności. Potem zaś czyli między dwudziestą drugą a północą powinien osiągać dwadzieścia pięć procent mocy i aż do godziny szóstej rano pozostawać wyłączonym. Ustawianie te można zmienić smartfonem w chwili dowolnej lub ustawić ich zmianę w urządzeniu na konkretny dzień w roku.