Ogrzewanie podłogowe zdobywa szeroką popularność wśród właścicieli mieszkań, jak również osób rozpoczynających budowę nowego domu. Zarówno wszyscy ci, którzy rozważają generalny remont, jak i ci, budujący nowy budynek, mogą rozważać wprowadzenie nowoczesnych systemów podłogowych. Oczywiście kwestia położenia podłogówki w nowo tworzonym domu jest znacznie prostsza, niż wyposażanie w nią już istniejącego i tylko remontowanego budynku.

wycena ogrzewania podłogowego
wycena ogrzewania podłogowego

Zalety podłogówki

Za wykorzystaniem ogrzewania podłogowego zazwyczaj przemawia argument finansowy w postaci znacznych oszczędności w nakładach na zapewnienie ogrzewania w sezonie grzewczym. Ogrzewanie podłogowe wykorzystuje niższe temperatury robocze, niż normalne grzejniki, co sprawia, iż ilość zużywanego paliwa jest znacznie mniejsza. Jednocześnie ogrzewanie podłogowe zapewnia, iż grzejnikiem jest całą podłoga, a nie tylko jeden fragment instalacji na ścianie. To sprawia, iż ogrzewanie może być wydajniejsze przy niższych temperaturach.

Korzyści finansowe płynące z ograniczenia ilości zużywanego paliwa grzewczego przemawiają do większości inwestorów, jednak równoważy je sam zakup podłogówki, który jest stosunkowo wysokim obciążeniem finansowym. Koszt podłogówki nie jest niski, podobnie jak innych technologii, wprowadzających nowoczesne rozwiązania. Cena ogrzewania podłogowego to jednak nie tylko sam zakup potrzebnych elementów, ale także koszt przeprowadzenia montażu czy podłączenia go do kotła. To ile kosztuje ogrzewanie podłogowe uzależnione jest w ogromnym stopniu od metrażu, ale i użytych materiałów. Wycena ogrzewania podłogowego, jaką oferuje sporo firm montażowych obejmuje także rodzaj instalacji, gdyż koszt podłogówki wodnej i elektrycznej jest znacząco różny.

Wycena ogrzewania podłogowego Wrocław

Wycena ogrzewania podłogowego to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli dopiero rozważamy konkretny system grzewczy. Jeśli planujesz instalację ogrzewania podłogowego to skontaktuj się z nami, a otrzymasz darmową, niezobowiązującą wycenę!