Przestarzała technologia kotła w domu przyczynia się do niepotrzebnie zwiększonych wydatków i zanieczyszczeń powietrza. Jednakże, wiele Polaków nie wie, jak zabrać się za wymianę kotła ani na jakie urządzenie wymienić swój stary piec. Wymiana kotła na odpowiedni w bardzo dużym stopniu przyczynia się do usprawnienia instalacji grzewczej.

Wymiana kotła – zalety

Nowy kocioł to nie tylko mniejsze wydatki na ogrzewanie. Nowoczesne technologie grzewcze poprawiają też jakość powietrza – w Twoim domu i otaczającym go środowisku. Dzięki temu Ty i Twoje dzieci zyskujecie możliwość oddychania czystym powietrzem, niezanieczyszczonym żadnymi pyłami ani szkodliwymi dla zdrowia substancjami.

wymiana-kotla-wroclawDotacje na wymianę kotła

Co więcej, jeżeli wybierzesz nowy, ekologiczny sprzęt, możesz zakwalifikować się na dotację. Ogólnopolski program Czyste Powietrze obejmuje wszystkie osoby fizyczne posiadające własny dom, z dochodem nie przewyższającym 100 tys. zł. Podstawowym założeniem tego projektu jest zapewnienie lepszych, czystszych, bardziej ekologicznych i ergonomicznych domów w całej Polsce. W ramach tego programu, możesz zainstalować:

– Kocioł kondensacyjny, który zasilany jest gazem. Pozwala na większą oszczędność, ponieważ zasilany jest nie tylko samym gazem, ale też ciepłem wytwarzanym z jego spalania.
– Kocioł olejowy – sprawdzi się w budynkach, do których nie da się doprowadzić gazu ziemnego.
– Kocioł elektryczny – najbardziej efektywny w domach, w których zamontowanie ogrzewania centralnego jest niemożliwe. Wymianę kotła na taki poleca się też jako uzupełnienie innych sposobów ogrzewania.
– Kocioł na paliwo stałe, czyli na węgiel lub biomasę. Ten rodzaj urządzenia jest stworzony w nowoczesnej technologii, znacznie bardziej ekologicznej niż tradycyjne rozwiązania.