Możliwość sterowania temperaturą naszego domu na odległość to idealne rozwiązanie podczas dłuższej nieobecności w domu. Daje to możliwość obniżenia lub podwyższenia temperatury wewnątrz naszego domu przez zmianę temperatury grzania na kotle co.

Dzięki takim rozwiązaniom oraz aplikacjom do tego stworzonym możemy w sposób uniwersalny sterować temperaturą naszego domu nie płacąc za ogrzewanie domu podczas naszej nieobecności. Pozwala to również na uruchomienie odpowiedniej temperatury odpowiednio wcześniej przed naszym powrotem.

Odpowiednio współpracująca aplikacja z kotłem i pośrednio z ogrzewaniem podłogowym jako jedna z możliwości grzewczych będzie informowała nas na bieżąco poprzez np.: sms o pracy naszego kotła w domu.

Zdalne sterowanie temperaturą domu!

ogrzewanie podłogowe
Ogrzewanie podłogowe

Tego typu rozwiązania zbliżają nasze domy do miana inteligentnych domów. Jeśli dodać do tego możliwość wykorzystywania geolokalizacji i ustawiania strefy naszego pobytu oraz odległości od domu to system ogrzewania domu pozwoli w zupełności sterować temperaturą wnętrza bez naszej ingerencji.

Takie rozwiązanie na postawie naszej odległości od domu będzie samoczynnie regulować temperaturę dopasowując ją do naszych upodobań tak jak wcześniej tego sobie zażyczyliśmy w ustawieniach. Sprawdza się to u osób, które dużo czasu przebywają poza domem. Często podróżują i prowadzą nieregularny tryb życia.

Dzięki czujnikom temperatury ulokowanym w całym domu otrzymujemy łatwy wgląd w temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach.

Tego typu aplikacje wprowadziło wiele firm grzewczych jak Viessmann, De Dietrich, Junkers. Poza nimi są również dostępne uniwersalne aplikacje obsługujące większość kotłów i rozwiązań grzewczych w domach i firmach niezależnie czy ogrzewanie odbywa się dzięki grzejnikom konwekcyjnym czy również ogrzewaniem podłogowym rozprowadzonym w całym domu.