Aby zainstalować zestaw smart home w domu, nie trzeba wiele. Najważniejsze są kamery do domu oraz różnego rodzaju czujniki, np. na temperaturę, wilgoć, ruch, itp. Zapewnią one skuteczne sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem, czy też nawadnianiem roślin. Inteligentny system smart home umożliwia sterowanie całym domem za pomocą tylko paru przycisków, aplikacji w telefonie, lub komend głosowych. Jest to nie tylko luksus, na który stać jest obecnie większość Polaków, ale też ogromne udogodnienie dla osób z niepełnosprawnościami lub ludzi wyjątkowo zabieganych. Dzięki czujnikom i porozumiewaniu się między sobą, sprzęty zwykle same wiedzą co i kiedy mają robić, a ingerencja człowieka w ich działanie jest praktycznie niepotrzebna.

zestaw smart home
zestaw smart home

Zestaw smart home

Zestaw smart home obejmuje rozmaite czujniki, alarmy, inteligentne gniazdka, różnego rodzaju narzędzia do monitoringu, huby, i zestawy startowe. Dzięki tym nowoczesnym technologiom, sterowanie ogrzewaniem i każdym innym aspektem domu staje się proste i przyjemne. System smart home pozwala też dużo oszczędzić na zużyciu energii, z tego względu, że automatycznie wyłącza wszystkie nieużywane sprzęty oraz dba o jak największą wydajność i energooszczędność urządzeń w całym domu. Dzięki temu, nawet drogi zestaw smart home zwróci się nam po niedługim czasie.

Zalety smart home

Kamery do domu, czujniki i połączenie z Wifi pozwalają na sterowanie domem i kontrolą tego, co dzieje się w środku nawet podczas naszych długich nieobecności, np. wakacji zagranicą. Wówczas, wystarczy podłączyć się do Internetu na telefonie, komputerze, lub tablecie, i bez problemu obejrzeć stan naszego domu, a następnie na przykład otworzyć okno, lub podlać rośliny doniczkowe. Ogromne udogodnienie, jakim jest zestaw smart home można dostać w różnych stopniach zaawansowania i cenach. Jednak nawet małe, niedrogie pakiety mogą zdecydowanie ułatwić życie, a co za tym idzie – sprawić, że codzienne czynności będą przyjemniejsze, a obowiązki związane z troszczeniem się o dom krótsze.

Jednym z najlepszych elementów smart home, który przyczynia się tak do oszczędności jak i wygody jest sterowanie ogrzewaniem. Do tego celu idealnie nadaje się ogrzewanie podłogowe, które pozwala na ekonomiczne zarządzanie temperaturą i wygodne dostosowanie jej do swoich potrzeb. Jeśli jesteś zainteresowany instalacją ogrzewania podłogowego w swoim domu lub mieszkaniu, to skontaktuj się z nami! Nasi eksperci z radością przygotują dla ciebie profesjonalną wycenę systemu!