Rosnąca popularność ogrzewania podłogowego sprawia, że wiele osób chciałoby je zainstalować nawet w starych budynkach czy w mieszkaniu. Niestety klasyczna podłogówka może nie być w takich przypadkach wskazana. Nie oznacza to jednak, że trzeba pokochać grzejniki. Jednym z doskonałych rozwiązań jest w takich sytuacjach suche ogrzewanie podłogowe. Dlaczego?

Zalety suchego ogrzewania podłogowego

ogrzewanie podłogowe suche
ogrzewanie podłogowe suche

Powodem, dla którego nie można zastosować klasycznej podłogówki jest często słaba wytrzymałość stropu, który po prostu nie udźwignąłby jej ciężaru. Natomiast suche ogrzewanie podłogowe to lekki system ogrzewania podłogowego bez wylewki betonowej. Jego grubość sięga zaledwie kilku centymetrów, a ciężar wynosi około 40kg/m2. Podłogówka na sucho świetnie nadaje się do montowania w starych kamienicach albo w mieszkaniach, w których nie ma możliwości zbytniego podniesienia poziomu podłogi.

Suchy system ogrzewania podłogowego jest też znacznie prostszy do zamontowania. Mniej elementów, gotowe produkty. Można więc dużo szybciej cieszyć się nowym komfortem cieplnym. Dodatkowo, trzeba wspomnieć, że ogrzewanie suche powoduje też wyciszenie stropu.

Sucha podłogówka idealna pod parkiet

Ten rodzaj ogrzewania jest chętnie wybierany przez tych, którzy chcą mieć w domu parkiet lub deski. Nic dziwnego! Wiedzą, że mogą mieć ogrzewanie podłogowe, sucha zabudowa im to umożliwi. Sucha zabudowa oznacza stworzenie przestrzeni, w tym wypadku między posadzką betonową i deską. Wypełnia się ją legarami z rurami grzewczymi. Cały system jest w pełni bezpieczny zarówno dla drewna jak i dla ogrzewania podłogowego. W wielu wypadkach naprawdę warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Jeśli jesteś zainteresowany montażem suchego ogrzewania podłogowego, to skontaktuj się z naszym biurem. Otrzymasz od nas darmową wycenę i wszelkie niezbędne informacje. Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu: mieszacz do podłogówki, zapotrzebowanie na energię elektryczną ogrzewania domu.